Size en yakın Fiat Bayisindeki satış danışmanını hemen arayıp kolayca bilgi almak ister misiniz?

ARA GÖRÜNTÜLÜ ARA

Performans ve Güvenlik

En üst düzeyde pasif güvenlik

Hiç kimse ailenizi 500L kadar iyi koruyamaz. Bu nedenle 500L Cross'a 6 adet ön ve yan hava yastığı yerleştirmeye karar verdik.

500L Cross güvenlik airbag

Coşkuyu frenlememek için

Şehir içi Otomatik Fren Sistemiyle ön lazer sensörleri sayesinde 30 km/s'nin altında bir hızla hareket ederken olası engellerle aradaki mesafeyi tespit eder ve gerekli hallerde çarpmayı önlemek ya da şiddetini azaltmak için frenleri devreye sokar. Siz de güvenli sürüşün keyfini çıkarırsınız. Yeni 500L Cross sizi asla yarı yolda bırakmaz.

500L Cross  güvenlik Şehir içi Otomatik Fren Sistemi

Mutlak Denge

Gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz: Ailenizin güvenliği için en üst düzey sistemlerle donatıldı. ESC denge kontrolü sayesinde acil durumlarda veya kaygan yüzeyler üzerinde yapacağınız manevralarda 500L Cross’la kontrol tamamen sizde olacak. Sistem ASR/MSR (Patinaj Önleme Sistemi ve Motor Tork Kontrolü), Hill Holder (Yokuş Kalkış Desteği), ABS (Kilitlenme Karşıtı Fren Sistemi), ERM (Devrilme Önleyici Sistem), DST (Dinamik Direksiyon Tork Kontrolü) içerir.

500L Cross  güvenlik ESC

Hayatı kolaylaştıran teknolojiler

500L Cross’un teknolojisi sayesinde her şeyin “yokuşa sürüldüğü” zor günler artık yok. Hill Holder yokuş kalkış destek sistemi debriyajdan (otomatik vites araçlar için frenden) ayağınızı çekerken aracın geri kaymasını önleyerek aracın kalkışını kolaylaştırır.

500L Cross Hill Holder yol performansı

Her areketinizi destekleyen teknolojiler

500L Cross sürüş tarzını destekleyen teknolojik içeriklerle donatılmıştır. DST (Dinamik Direksiyon Tork Kontrolü), virajlarda direksiyon başındaki sürücüye aktif olarak eşlik ederek yol tutuş performansını artırır.

500L Cross DSTyol performansı

Güven sağlayan teknolojiler

ERM (Devrilme Önleyici Sistem), olası devrilmeleri sezerek ve önleyerek seyahatlerinizi daha güvenli kılan en yeni devrilme önleyici sistemdir.

500LCross ERM yol performansı