Size en yakın Fiat Bayisindeki satış danışmanını hemen arayıp kolayca bilgi almak ister misiniz?

ARA GÖRÜNTÜLÜ ARA
Skip to content Skip to navigation

TÜRKİYE’NİN TERCİHİ YİNE FIAT EGEA!

TÜRKİYE’NİN TERCİHİ YİNE FİAT EGEA!

Fiat Egea, 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli oldu.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından düzenlenen Gladyatör Ödülleri kapsamında, 2017 yılı pazar sonuçlarına göre Türkiye’nin En Çok Satan Otomobili’ unvanıyla başarısı taçlandırılan Fiat Egea Sedan, 42 bin 990 adet satış ile zirvedeki yerini aldı. Hatchback ve Station Wagon karoserli modelleri ile 2017 yılında 47 bin 704 toplam satış adedine ulaşan Egea Ailesi’nin, 2015 yılından bu yana gerçekleşen toplam satışları ise 91 bin 638 adede erişti.

Fiat Egea’nın satış liderliği ile ilgili görüşlerini dile getiren Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Sedan, Hatchback ve Station Wagon karoser seçenekleriyle kullanıcıların tercihine sunduğumuz Egea Ailesi’nin Sedan versiyonunun Türkiye’de iki yıldır en çok satılan model olması bizim için büyük bir gurur.” diye konuştu.

Fiat markasının, 2017 yılında 120 bin 049 adetlik satış ile 2016 yılına göre satışlarında %13’lük artış gerçekleştirdiğine de değinen Aytaç “Egea’nın artan performansıyla, otomobil satışlarımız %17 artış gösterdi. Bu yıl ayrıca hafif ticari araç satışlarımız da %9,2 oranında artış gösterdi. Kasım ayı sonu itibariyle açıklanan 11 aylık TÜİK verilerine göre, 29 ilde satış şampiyonu olan Fiat markasının gururu Egea ailesinin 2018 yılında da başarısını artıracağına ve Türkiye pazarında daha fazla kullanıcının tercihi olmaya devam edeceğine inanıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.