Size en yakın Fiat Bayisindeki satış danışmanını hemen arayıp kolayca bilgi almak ister misiniz?

ARA GÖRÜNTÜLÜ ARA
Skip to content Skip to navigation

  ŞARJ TÜRLERİ

  EVDE ŞARJ

  Aracınızı, Mod-2 kablo ile evinizde bulunan 220V prize takarak şarj edebilirsiniz.
  Daha hızlı şarj deneyimi için evinize/bahçenize kuracağınız Wallbox ile aracınızı daha hızlı şarj edebilirsiniz.

  Mod-2 kablosu, 13A akıma kadar şarj eder, böylece AC şebeke elektriği ile maksimum 3 kW hızında şarj etme olanağı sağlar.

  Evinize kurulacak olan Wallbox ile hızlı şarja göre daha uygun fiyatlı, yavaş şarja göre ise daha hızlı bir şarj deneyimi yaşayabilirsiniz.

  Ev tipi Wallbox şarj cihazları da 220V AC şebeke elektriği ile çalışır ve 7.4 KW‘a kadar güç verebilmektedir. Bu şarj cihazlarının kullanıcıların evlerinde ya da işyerlerinde hizmete hazır hale getirilmesi için yetkili bir elektrik teknisyeninin ön hazırlık ve devreye alma işlemini yapması gerekir.

  NOT: Wallbox kurulumu için evinizin elektrik altyapısının uygun ve yeterli olması gerekmektedir.

  YOLDA AC ŞARJ

  Mode-3 kablo ile halka açık alanlarda bulunan AC Wallbox’lardan yararlanarak aracınızı 11-22kW güç ile daha hızlı şarj edebilirsiniz.

  Bu tür elektrikli araç şarj üniteleri kamuya açık otopark, alışveriş merkezi, benzinlik ve dinlenme tesisi gibi halka açık yerlerde de yaygın olarak bulunur. Hizmet sağlayıcılar kendi tarifelerine göre, müşterilerin araç bataryalarına gönderdikleri enerji miktarı kadar ücretlendirilirler.

  YOLDA DC (HIZLI) ŞARJ

  Bataryanızı en hızlı şekilde şarj edebilmek için DC tipi şarj dolum istasyonlarını (hızlı şarj) tercih edebilirsiniz. Bu şarj tipinde batarya, kabul ettiği akım türü olan DC tipi akımın dışarıda şarj ünitesi tarafından hazırlanması sebebiyle, AC şarj cihazlarına göre çok daha yüksek enerji aktarımı sağlar.

  Bu tür elektrikli araç şarj üniteleri kamuya açık otopark, alışveriş merkezi, benzinlik ve dinlenme tesisi gibi halka açık yerlerde yaygın olarak bulunur. Hizmet sağlayıcılar kendi tarifelerine göre, müşterilerin araç bataryalarına gönderdikleri enerji miktarı kadar ücretlendirilirler.