Size en yakın Fiat Bayisindeki satış danışmanını hemen arayıp kolayca bilgi almak ister misiniz?

ARA GÖRÜNTÜLÜ ARA
Skip to content Skip to navigation

  SIKÇA SORULAN SORULAR


  İnternetten satın alma


  https://online.fiat.com.tr/ üzerinden veya Fiat Yetkili Satıcılarından sipariş edebilirsiniz.

  Sipariş verebilmek için şu adımları izlemeniz yeterli:

  • Rezervasyon ekranlarında aracınızı teslim almak istediğiniz İl ve Bayi şeçimi yapmanız gerekmektedir.
  • Ürün sayfalarından satın almak istediğiniz ürünleri yönlendirme butonlarına tıklayarak rezerve edebilirsiniz.
  • Lansman döneminde İstanbul, Ankara ve İzmir illerindeki Fiat Yetkili Satıcılarını seçerek satın alabilirsiniz.

  Sayfanın sağ üstünden yer alan Giriş Yap>Üye Ol alanından kullandığınız aktif bir e-posta adresi girerek oluşturacağınız şifre ile üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

  Üye olurken kullanacağız e-postanızın doğruluğundan emin olmalı, aktif kullandığınız bir adres ile üyeliğinizi tamamlamalısınız. Size ve siparişinize özel tüm bilgilendirmeleri bu adres üzerinden paylaşacağız.
  Şifrenizin; En az 8 karakterden oluşması, en az 1 büyük, 1 küçük harf ve 1 rakam içermesine dikkat etmelisiniz.

  Şifrenizi unuttuysanız, şifre sıfırlama işlemi yaparak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bunun için takip edeceğiniz adımlar;

  'Üye Girişi' sayfasından 'Şifremi unuttum' yazısına tıklayın. Üyeliğinize ait e-posta adresinizi girerek 'Gönder' dediğinizde ilgili e-posta adresinize bir link gelecek.

  Gelen linke tıklayarak yeni şifre oluşturma işleminizi yapabilirsiniz.

  Eğer link size ulaşmadı ise spam klasörünüzü kontrol edin.

  Ayrıca dilediğiniz zaman 'Hesabım>Şifremi Değiştir' kısmından şifre değişiklik işleminizi yapabilirsiniz.

  444 22 25 numaralı Fiat Müşteri İlgi Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

  Dilediğiniz versiyonu seçerek ve mevcut seçenekler arasından tercih yaparak sizin için en doğru Topolino’yu belirleyebilirsiniz.

  Sipariş sürecinizle ilgili olarak e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Ayrıca, herhangi bir endişeniz veya sorunuz olması halinde 444 22 25 numaralı telefondan Fiat Müşteri İlgi Merkezi ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

  Siparişinize ilişkin detaylar e-posta ile gönderilen sipariş onayında yer almaktadır. Ayrıca Fiat Online hesabınızda Rezervasyonlarım sayfasında sipariş detaylarınızı görebilirsiniz.

  İşlem adımlarınız sonrası bilgilendirme SMS’leri alacaksınız ve rezervasyon onayı sonrası e-posta bilgilendirmesi sağlanıyor olacak. E-posta almadıysanız önce Spam (İstenmeyen) klasörünüzü kontrol edin.

  Herhangi bir endişeniz veya sorunuz olması halinde 444 22 25 numaralı telefondan Fiat Müşteri İlgi Merkezi ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

  Kredi kullanımı yaptığınız takdirde, aracını teslim almak istediğiniz Fiat Bayimiz sizinle iletişime geçerek gerekli evraklar bilgisini telefon yoluyla iletecektir.

  Vekalet örneğini indirip, notere gittikten sonra Fiat Online’a noter onaylı belgeyi yüklemeniz gerekmektedir.

  Topolino’nuzu teslim alacağınız bayi, teslimat sırasında faturanızı teslim edecektir.

  Ödeme


  Rezervasyon aşamasında ödemenizi kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Toplam satış bedelini ise banka havalesi (ya da eft) ile ödeyebilirsiniz.

  Kredi kartınızla rezervasyon bedeli olan 20.000 TL ödediktan sonra kalan tutarı banka havalesi (ya da eft) ile ödeyebilirsiniz.
  Kredi, yasal mevzuatların belirlediği limitler dahilinde kullanılabilir.

  Koç Fiat Kredi ile kredi ön onayınızı alarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.

  Teslimat


  Ücretsiz olarak seçtiğiniz Fiat Bayisi üzerinden teslim alabilirsiniz.

  Müşterilerimizin isteklerini her zaman ön planda tutuyoruz, konu ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

  Rezervasyon bedeli, kalan tutar havalesi ve (kullanıldı ise) kredi ödemesi tamamlanıp, tescil ve plakalama süreçlerinden sonra seçmiş oluğunu Fiat Bayimiz sizinle iletişime geçecektir.

  İptal ve Cayma


  Yanlış ürün sipariş ettiyseniz veya fikrinizi değiştirdiyseniz ürünlerinizin teslimat hazırlıkları başlamadan önce aşağıdaki şekilde kolayca iptal edebilirsiniz.

  Rezervasyon > 'İlgili Rezervasyon' Seçilir> 'Rezervasyon İptal' adımlarını takip ederek.

  (Ücret iade işlemleri 14 (on dört) iş günü içerisinde tamamlanır. İadeniz tamamlanıp bankanıza iadeniz yapıldığında e-posta ile bilgilendirilirsiniz.)

  Satın aldığınız ürün motorlu taşıtlar siciline kayıt zorunluluğu olan bir ürün ise, Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin kurulmasından itibaren ürünlerin motorlu taşıtlar siciline tescil tarihine kadar olan süre içinde cayma hakkını kullanabilirsiniz. Cayma hakkını; Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen yöntemlerden birini kullanarak yapabilirsiniz.

  www.fiat.com.tr ve tüketici arasında doğacak uyuşmazlıklarda, Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl ilan edilen değere kadar alıcının ürün veya hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri'ne başvuruda bulunulabilir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda uyuşmazlık halinde tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.

  Ürün


  Fiat Yetkili Satıcılarına giderek test sürüşü talep edebilirsiniz.

  16 yaşını doldurduysanız B1 ehliyeti veya B sınıfı ehliyetinizle kullanabilirsiniz.

  L6 sınıfı yönetmeliklerine uygun olan Topolino’yu karayollarında kullanabilirsiniz. Otoban ve köprülerde kullanımınız bulunmamaktadır.

  D - İleri, R – Geri ve N - Boş olmak üzere otomatik şanzımanı bulunan elektrikli Topolino’nun kullanımı basittir. Bu üç düğmeye telefon tutucusunun altından kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Garanti (araç ve batarya dahil) – 2 Yıl/20.000 km
  • Bakım – 1 yıl/20.000 km (hangisi önce dolarsa)

  45 km/s azami hıza ulaşabilen, dengeli bir araç olan Topolino güvenlidir ve sürüşü kolaydır. Topolino’da 3 noktalı emniyet kemerleri bulunur. Dengeyi iyi koruması ve üstünün kapalı olması itibarıyla bisiklet, scooter ve motosiklet gibi 2 tekerlekli ulaşıma kıyasla daha yüksek bir güvenlik seviyesi sunar. Yüksek oturma pozisyonu ve geniş cam alanı, yolun ve çevrenin mükemmel bir şekilde görülebilmesini sağlar.

  Çocuğunuz 12 yaşın altındaysa (veya boyu 1,50 metreden kısaysa), yeni doğanlar için onaylanmış, arkaya dönük bir çocuk koltuğunda seyahat etmelidir.

  Topolino’da ISOFIX bağlantısı bulunmamaktadır.

  Evet, Topolino ile feribota binebilirsiniz. Ancak taşımacılık şirketinin özel düzenlemelerini olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir.

  Topolino, zeminin altına düz olarak yerleştirilmiş bir lityum iyon bataryayla çalışır. 5,4 kWh’lik bu batarya, gerçek kullanım koşullarında (WMTC) 75 km menzile sahiptir (motor 6kW olarak derecelendirilmiştir, hızlanmada 9 kWh maksimum güce ulaşır). Topolino’nun bataryası, mevcut elektrikli araçlarımızla aynı avantajları sunar: Sıfır CO2 emisyonu + sessiz kullanım.

  Topolino’nuzu 4 saatten kısa bir süre içinde %100 şarj edebilirsiniz. Şarj işlemi çok basit bir şekilde 220V prizle, yani cep telefonunuzu şarj etmek için kullandığınız prizle yapılır!

  Şehir içi mobilite çözümü Topolino için maksimum 45km hız limiti bulunmaktadır. Hız limiti nedeniyle otobanlar ve çevre yolunda kullanılamamaktadır. Şehir içinde keyifli yolculuklar dileriz.